جیلبریک Taurine برای iOS 14 تا iOS 14.3 منتشر شد

ابزار Taurine امکان جیلبریک کردن همه ی دستگاه‌ هایی که دارای سیستم عامل iOS 14 تا iOS 14.3 هستند را فراهم کرده است. این ابزار جیلبریک پکیج منیجر Sileo دارد و همچنین با آیفون 12 هم سازگار است.

به طور کلی باید گفت که مفهوم جیلبریک کردن با هک کردن ایفون کمی متفاوت است و به این معنی است که در طی فرآیندی، سد محکم محدودیت های موجود در دستگاه های هوشمند را از بین ببرید و آنها را قفل شکنی کنید. در واقع می توان گفت فرآیند جیلبریک کردن در پی یافتن راهی است با هدف دور زدن محدودیت‌ های شرکت سازنده یک گجت.

جیلبریک Taurine برای iOS 14 تا iOS 14.3 منتشر شد
جیلبریک Taurine برای iOS 14 تا iOS 14.3 منتشر شد

همانطور که می دانید، مدتی پیش خبری در خصوص اینکه گروه Unc0ver به جیلبریک iOS 14 پرداخته است منتشر شد ولی اکنون جیلبریک دیگری برای سیستم‌ عامل موبایل اپل ارائه شده است. گزارشات اخیر نشان دهنده ی آن است که ابزار جدیدی به نام Taurine از گروه CoolSar امکان جیلبریک کردن دستگاه‌ های مجهز به iOS 14 تا iOS 14.3 را فراهم کرده اند.

این چنین به نظر می رسید که جیلبریک جدید CoolSar برای iOS 14 و iPadOS 14 صرفا SSH باشد، ولی مشخص شد که این جیلبریک نسخه‌ ای کامل می باشد. باید گفت که در حال حاضر امکان دانلود Taurine و استفاده از این ابزار برای همه ی کاربران در دسترس قرار گرفته است. جیلبریک جدید CoolStar در همان ابتدا با نام Odyssey14 شناخته می شد ولی اکنون برای آن نام رسمی Taurine گذاشته شده است. جیلبریک Taurine به پشتیبانی از تراشه‌ ی A14 سری آیفون 12 می پردازد.

لازم به ذکر است که ابزار جیلبریک دیگری که Unc0ver نام دارد نیز امکان پشتیبانی از دستگاه‌ های مجهز به iOS 14 تا iOS 14.3 و حتی سری آیفون 12 را دارد؛ ولی می توان شاهد تفاوت هایی در میان دو ابزار Taurine و Unc0ver بود. از آنجایی که تیم‌ های متفاوتی این ابزارها را طراحی کرده اند، بدیهی است که هر یک از بوت‌ استرپ‌ های کاملا متفاوتی بهره می برند. به عنوان نمونه ابزار جیلبریک Taurine دارای پکیج منیجر Sileo است و ابزار Unc0ver از Cydia استفاده می‌ کند.

نوشته جیلبریک Taurine برای iOS 14 تا iOS 14.3 منتشر شد اولین بار در وبلاگ سامانه مراقبت از خانواده. پدیدار شد.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *